Ali imran süresi 173. ayet. Hasbunâllâhu duası!

Ali imran süresi 173. ayet okunuşu ve manası

Ellezîne kâle lehumun nâsu innen nâse kad cemeû lekum fahşevhum fe zâdehum îmânâ(îmânen), ve kâlû hasbunâllâhu ve ni’mel vekîl(vekîlu).

1. ellezîne : onlar, o kimseler ki
2. kâle : dedi
3. lehum : onlara, onlar için
4. en nâsu : insanlar
5. inne en nâse : muhakkak ki insanlar
6. kad cemeû : toplanmışlardı
7. lekum : sizin için
8. fe ahşev-hum : artık onlardan korkun
9. fe zâde-hum : o zaman onların arttı
10. îmânen : îmân
11. ve kâlû : ve dediler
12. hasbunâ allâhu : Allah kâfidir
13. ve ni'me el vekîlu : ve ne güzel vekil

1 - İmam İskender Ali Mihr: O (ahsen) kimseler ki, insanlar onlara: "Muhakkak ki, insanlar, sizin için (size saldırmak için) toplandılar. Artık onlardan korkun." dedikleri zaman, (bu söz), onların îmânını artırdı. Ve "Allah bize kâfîdir ve O, ne güzel vekildir." dediler.

2 - Diyanet İşleri: Onlar öyle kimselerdir ki, halk kendilerine, “İnsanlar size karşı ordu toplamışlar, onlardan korkun” dediklerinde, bu söz onların imanını artırdı ve “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!” dediler.

Hasbunâllâhu Fazilerleri

Zor durumda kalındığı zaman okunur.

Hasbünallah ve nî’mel vekîl” sözünü, Hz. İbrahim aleyhisselâm ateşe atılırken söylemişti. Hz. Muhammed aleyhiselâm (ve sahabeleri) de “İnsanlar (müşrikler) size karşı ordular topladılar, onlardan korkun denildiğinde, bu onların îmanını daha da arttırdı ve “Hasbünallahü ve nî’mel vekîl” dediler. (Buhârî)

Hasbunâllâhu konusu ile ilgili arama yap:

Webde Ara : Google Web , Yandex Web
Resimlerde Ara : Google Görsel , Yandex Görsel
Videolarda Ara : YouTube , Yandex Video , Google Video
Bilgi Ara : Wikipedia , Ekşi sözlük

Hasbunâllâhu ile ilgili aramalar:

hasbünallahu ve ni'mel vekil ni'mel mevlâ ve ni'mennasîrhasbunallahu ve ni'mel vekil anlamıhasbünallahu ve ni'mel vekil ni'mel mevlâ ve ni'mennasîr ğufrâneke rabbena ve ileykel masîr
hasbunallahu ve ni'mel vekil arapçahasbünallahu ve ni'mel vekil ayetihasbinallah ve nimel vekil ayeti kaç defa okunmalıhasbinallah ve nimel vekil okuyanlar hasbinallah ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir gufraneke

Hasbunâllâhu ile ilgili Google eğilimler

Hasbunâllâhu konusuna zaman içerisinde gösterilen ilgi, bölgeye göre ilgi alanı, ilgili konular, ilgili soruları keşfedin.
25 Aralık 2017 Pazartesi anasayfa başa dön
Facebook yorumları
Google + yorumları
Önerilen Konular